تبلیغات
elmstreet - علت انقراض دایناسور ها....

علت انقراض دایناسور ها....

سه شنبه 7 دی 1395
02:52 ب.ظ
shayan kashefi
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد برخورد شهاب سنگ چیکشولوب تنها عامل انقراض دایناسورها نبوده است، بلکه فوران آتشفشان ها هم در این موضوع دخیل بوده است. این پژوهش نشان می دهد که در هندوستان فعلی، پیش از برخورد این شهاب سنگ، فعالیت های آتشفشانی با شدت نه چندان زیادی وجود داشته است. اما با برخورد چیکشولوب، فوران این آتشفشان ها بسیار شدید شده و گرد و خاکستر و گازهای سمی حاصل از آن، نیمی از زمین آن دوران را غیرقابل سکونت کرده است. این فعالیت های آتشفشانی تا 420 هزار سال بعد از برخورد شهاب سنگ همچنان ادامه داشته است و حجم مواد فورانی آن به حدی بوده که با آن می شده زمینی به اندازه مساحت کشور آمریکا را تا ارتفاع 180 متر پوشاند.

5m7x_12.jpg
موضوع: زمین شناسی،
خیابان علم انتهایی ندارد..
درست زمانی که احساس می کنی نسبت به یک موضوع اشراف کامل داری ؛ با شنیدن یک مطلب جدید یا دیدن یک وجه دیگه از اون ، متوجه میشی که هنوز خیلی چیزا است که تو نمی دونی..
به نظر شما چطور میشه تو این مسیر بی انتها قدم گذاشت؟
چطور میشه یاد گرفت از این مسیر بی انتها لذت برد؟
وبلاگ خیابان علم راه اندازی شده تا ما با هم این مسیر رو طی کنیم و مطالب و تجربه های خودمون رو به اشتراک بذاریم.. به نظر من تو این مسیر فقط و فقط از طریق با هم بودن و از تجربه همدیگه استفاده کردن میشه این مسیر رو طی کرد...
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به elmstreet است. || طراح قالب avazak.ir