تبلیغات
elmstreet - آسمان آبی در پلوتو!

آسمان آبی در پلوتو!

سه شنبه 7 دی 1395
02:24 ب.ظ
shayan kashefi
اگر تا به حال تصور می کردید زمین تنها جایی است که آسمان آبی دارد، حالا باید بدانید که تصورتان اشتباه بوده!
این تصویری از آسمان پلوتو است که نیوهورایزونز برای ما زمینی ها ارسال کرده است. با این تصویر معلوم می شود که پلوتو هم مانند زمین آسمانی آبی دارد. اما بین آسمان آبی این سیاره با زمین تفاوت هایی وجود دارد. دلیل رنگ آبی آسمان زمین، انتشار نور خورشید در تمامی جهات، توسط مولکول های نیتروژن موجود در اتمسفر است، اما در پلوتو این کار توسط غباری از ذرات دوده مانند ، به نام تولین انجام می شود که حاصل واکنش های شیمیایی متان و نیتروژن است. تفاوت دیگر در این است که اگر در پلوتو مستقیم به آسمان نگاه کنید، آن را سیاه رنگ می بینید. چون لایه ی غباری که گفته شد، آن قدر نازک است که تنها موقع طلوع و غروب خورشید می تواند این رنگ آبی را در جو پلوتو ایجاد کند. در تصویری هم که می بینید، چون خورشید از پهلو به لبه های این سیاره کوتوله تابیده، جو آن آبی رنگ دیده می شود.

Image result for ‫جو پلوتو‬‎
موضوع: مطالب علمی، نجوم،
برچسب ها: جو پلوتو، پلوتو،
خیابان علم انتهایی ندارد..
درست زمانی که احساس می کنی نسبت به یک موضوع اشراف کامل داری ؛ با شنیدن یک مطلب جدید یا دیدن یک وجه دیگه از اون ، متوجه میشی که هنوز خیلی چیزا است که تو نمی دونی..
به نظر شما چطور میشه تو این مسیر بی انتها قدم گذاشت؟
چطور میشه یاد گرفت از این مسیر بی انتها لذت برد؟
وبلاگ خیابان علم راه اندازی شده تا ما با هم این مسیر رو طی کنیم و مطالب و تجربه های خودمون رو به اشتراک بذاریم.. به نظر من تو این مسیر فقط و فقط از طریق با هم بودن و از تجربه همدیگه استفاده کردن میشه این مسیر رو طی کرد...
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به elmstreet است. || طراح قالب avazak.ir