تبلیغات
elmstreet - خزانه قیامت باز شد!!

خزانه قیامت باز شد!!

شنبه 27 آذر 1395
08:43 ب.ظ
shayan kashefi
اینجا انباری بزرگ است که در کنار یک کوه یخ زده در مجمع الجزایر سوالبارد (جایی بین نروژ و قطب شمال) قرار دارد و در آن بذرهای آماده به کشت هر نوع گیاهی نگهداری می شود تا در صورت بروز فاجعه ای جهانی (مثل شیوع یک بیماری همه گیر یا جنگ هسته ای) امنیت غذایی در جهان حفظ شود. در این تاسیسات، می توان برای مدت دویست سال، بدون استفاده از نیروی برق، بذرهای ذخیره شده را سالم نگه داشت. حالا محققان مرکز بین المللی تحقیقات کشاورزی در مناطق خشک، خواستار دریافت انواعی از بذرهای مقاوم در برابر خشک سالی هستند که در این انبار ذخیره شده است. آن ها معمولا این بذرها را از مرکز اصلی خود در شهر حلب در سوریه تهیه می کردند. اما حالا جنگ سوریه باعث شده تا آن ها از ذخیره بذرهای خود دور بمانند. در نتیجه برای نخستین بار درهای خزانه قیامت باز شده است تا ۱۳۰ جعبه از ۳۲۵ جعبه ای که پیش از شروع جنگ در تاسیسات سوالبارد ذخیره شده بود، از این خزانه خارج شود.
Image result for ‫عکس انبار در در مجمع الجزایر سوالبارد‬‎Image result for ‫عکس انبار در در مجمع الجزایر سوالبارد‬‎

Image result for ‫عکس انبار در در مجمع الجزایر سوالبارد‬‎Related image
خیابان علم انتهایی ندارد..
درست زمانی که احساس می کنی نسبت به یک موضوع اشراف کامل داری ؛ با شنیدن یک مطلب جدید یا دیدن یک وجه دیگه از اون ، متوجه میشی که هنوز خیلی چیزا است که تو نمی دونی..
به نظر شما چطور میشه تو این مسیر بی انتها قدم گذاشت؟
چطور میشه یاد گرفت از این مسیر بی انتها لذت برد؟
وبلاگ خیابان علم راه اندازی شده تا ما با هم این مسیر رو طی کنیم و مطالب و تجربه های خودمون رو به اشتراک بذاریم.. به نظر من تو این مسیر فقط و فقط از طریق با هم بودن و از تجربه همدیگه استفاده کردن میشه این مسیر رو طی کرد...
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به elmstreet است. || طراح قالب avazak.ir