تبلیغات
elmstreet - پیوند سر در سال 2017

پیوند سر در سال 2017

شنبه 27 آذر 1395
06:09 ب.ظ
shayan kashefi
 یک تیم پزشکی با فراهم کردن مقدمات عمل در استانه انجام نخستین پیوند سر قرار دارند.

شاید باورش برایتان سخت باشد یا شاید هم نباشد ، اما گروهی پزشک ایتالیایی در حال پیش برد مقدمات کارشان برای انجام پیوند سر در سال 2017 هستند.این تیم درحال حاضر بیمارستانی در چین را انتخاب کرده اند و یک پزشک متخصص چینی هم به آنها پیوسته است. این اقدامات با وجود انتقادات زیادی است که به تیم تحقیقاتی وارد می شود ، درحال انجام است.
Image result for ‫پیوند سر انسان دانستنیها‬‎
علت انتخاب چین برای انجام چنین عملی هم ، همین انتقادات بوده؛ چراکه انجام عمل در هر جایی ممکن نبوده و البته جنس ارزون چینی هم بی تاثیر نبوده.در نهایت دکتر سرجیو کاناورو که فکر کنم پسر عموی همون فابیو کاناورو (کاپیتان اسبق تیم ملی ایتالیا)باشه سه سال قبل ، ایده پیوند سر روی انسان را مطرح کرد ، که مجبور به انتخاب چین شد. این عمل حتی در اوپا و امریکا نیز با انتقادات زیادی رو به رو شده و آن را عملی غیر اخلاقی به حساب آورده اند.
دکتر کاناوارو دراین باره می گوید: (( اگر مردم چنین عملی را نمی خواهند ، من این کار را نخواهم کرد ، اما اگر مردم اروپا و امریکا آن را نمی خواهند ،به این معنا نیست که نباید در جای دیگری انجام شود)). بر اساس گزارش ها دکتر (رن ژیائو پینگ) به تیم جراحی کاناورو پیوسته و قرار است در دسامبر 2017؛این عمل ،که می تواند در صورت موفقیت ، تاریخ پزشکی را تغییر دهد در بیمارستان هاربین چین صورت بگیرد.
این پزشک چینی تا به حال سر هزار موش را پیوند زده و به همین دلیل تبحر خاصی در این زمینه دارد (آخه موش چه ربطی به آدم داره؟؟!!) داوطلب این عمل هم "والری اسپریدانوف "کارشناس کامپیوتر اهل روسیه" است که از یک بیماری ژنتیکی نادر تخریب کننده ی عضلات رنج می برد و امیدوار است از طریق این عمل بتواند یک بدن سالم برای خودش پیدا کند.بر اساس تخمین ها،این عمل 36 ساعت زمان می برد وچیزی حدود 11 میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت. ( بچه ها دلار امروز چند بود تو بازار؟؟؟)
بگذریم  مطابق اعلام ، در این عمل یک سر سالم که بدنش دچار مشکلات خاصی است از تن جدا شده و به بدن سالم یک انسان مرگ مغزی پیوند زده خواهد شد.در ابتدای این عمل، بدن دو فرد تا حد عینی سرد می شود تا استانه تحمل زندگی بدون اکسیژن سلول ها افزایش یابد. سپس بافت های گردن جدا می شوند و رگ های بزرگ با لوله هایی ظریف به هم اتصال می یابند.بعد نخاع فرد پیوند دهنده را قطع کرده و سرش را روی بدن فرد پیوند گیرنده قرار می دهند. آنگاه نخاع با ماده ای به نام "پلی اتیلن گلایکول "که همچون چسب عمل می کند ، به نخاع بدن جدید متصل می شود که البته به نظر من تف در این مواقع کار ساز تر است.

Image result for ‫پیوند سر انسان دانستنیها‬‎

بعد از پایان عمل ، فرد به مدت چهار هفته در خواب مصنوعی فرو می رود تا بدنش در طول دوره ترمیم بافت ها ، بی حرکت بماند. در این مدت ، برای این که بدن فرد ، سر پیوندی را پس نزند ، سیستم ایمنی بدنش با دارو های سرکوب کننده تحت درمان قرار خواهد گرفت. پزشکان معتقدند این شخص بعد از به هوش آمدن ، می تواند بدنش را حس کند و طی یک سال قادر به راه رفتن خواهد شد.  (با این همه دردسر که طرف معلول بمونه بهتره) .با توجه به این همه دلیل ها پزشکان ایده کاناورو را غیر ممکن می دانند. از سوی دیگر ، کسی نمی تواند تاثیر چنین عملی از نظر روان شناختی چطور خواهد بود و عمل چه عواقبی در بر دارد. در سال ، 1970 ، متخصصان در کلیولند سر یک میمون را به بدن میمون دیگر پیوند زدند ، اما میمون به دلیل پیوند نخوردن خوب سرش ، قادر به تکان دادن بدن خود نبود ؛ بعد هم میمون سر پیوندی را پس زد و حیوان بعد از 9 روز جان به جان افرین تسلیم کرد ، خدا رحمتش کند....
با این همه ، داوطلب روس این عمل می گوید چیزی برای از دست دادن ندارد (مثلا عقل). از سوی دیگر  دکتر کاناورو معتقد است در صورت موفقیت چنین عملی ، بسیاری از افراد مثل والری اسپریدانوف قادر به راه رفتن خواهند شد. حال باید منتظر بایستیم یا که بشینیم تا ببینیم نتیجه این عمل چه می شود..........
خدابیامرزتت والری ! مرد خوبی بودی!....
خیابان علم انتهایی ندارد..
درست زمانی که احساس می کنی نسبت به یک موضوع اشراف کامل داری ؛ با شنیدن یک مطلب جدید یا دیدن یک وجه دیگه از اون ، متوجه میشی که هنوز خیلی چیزا است که تو نمی دونی..
به نظر شما چطور میشه تو این مسیر بی انتها قدم گذاشت؟
چطور میشه یاد گرفت از این مسیر بی انتها لذت برد؟
وبلاگ خیابان علم راه اندازی شده تا ما با هم این مسیر رو طی کنیم و مطالب و تجربه های خودمون رو به اشتراک بذاریم.. به نظر من تو این مسیر فقط و فقط از طریق با هم بودن و از تجربه همدیگه استفاده کردن میشه این مسیر رو طی کرد...
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به elmstreet است. || طراح قالب avazak.ir