تبلیغات
elmstreet - بهترین خانه سال 2016

بهترین خانه سال 2016

چهارشنبه 8 دی 1395
05:59 ب.ظ
shayan kashefi
«انستیتو سلطنتی معماران بریتانیا» (RIBA) که معروف‌ترین مرجع دنیای  معماری است، برنده‌ی رقابت «خانه‌ی سال» را معرفی کرد: «مورفی هاوس» (Murphy House)، خانه‌ای در ادینبورگ اسکاتلند که به دست معماری به نام «ریچارد مورفی» ساخته شده است. ساختمان امسال که تفاوت‌های فاحشی با برنده‌ی سال قبل دارد، طی ۱۰ سال ساخته شده و ۱۶۵ مترمربع فضای مسکونی را در پنج طبقه و روی زمینی به ابعاد ۱۱ در ۶ متر جای داده است. طراحی خارجی این ساختمان تحت تأثیر معماری ونیزی است و نشانه‌هایی از معماری محلی در آن دیده می‌شود. ریچارد مورفی که خود مالک این ساختمان است، بخش‌هایی از دیوارها را جابه‌جا کرده است تا از نور طبیعی برای روشنایی فضای داخلی بهره‌مند شود. کتابخانه در فضای زیرزمین نصب شده است، حمامی مخفی در اتاق خواب تعبیه شده و صندوق پست هم به‌زیبایی در فضای خارجی خانه جاسازی شده است.

zwy9_0000.jpg

 
علاوه بر معماری زیبا، این خانه به جدیدترین فناوری‌ها برای بهینه‌سازی مصرف انرژی مجهز است که آرایه‌های خورشیدی برای تولید انرژی الکتریکی، سیستم پیشرفته‌ی تهویه‌ی مطبوع برای جریان یافتن دائمی هوای تازه و سیستم جمع‌آوری آب باران برای استفاده در سرویس‌های بهداشتی از جمله‌ی آن‌ها هستند.

خیابان علم انتهایی ندارد..
درست زمانی که احساس می کنی نسبت به یک موضوع اشراف کامل داری ؛ با شنیدن یک مطلب جدید یا دیدن یک وجه دیگه از اون ، متوجه میشی که هنوز خیلی چیزا است که تو نمی دونی..
به نظر شما چطور میشه تو این مسیر بی انتها قدم گذاشت؟
چطور میشه یاد گرفت از این مسیر بی انتها لذت برد؟
وبلاگ خیابان علم راه اندازی شده تا ما با هم این مسیر رو طی کنیم و مطالب و تجربه های خودمون رو به اشتراک بذاریم.. به نظر من تو این مسیر فقط و فقط از طریق با هم بودن و از تجربه همدیگه استفاده کردن میشه این مسیر رو طی کرد...
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به elmstreet است. || طراح قالب avazak.ir