تبلیغات
elmstreet - پهباد ضد ضربه

پهباد ضد ضربه

سه شنبه 7 دی 1395
11:19 ب.ظ
shayan kashefi
پهپادها این روزها کاربردهای مشخصی دارند که جاسوسی از دشمنان یا رفقا، حمل و نقل اشیای سبک در فواصل کم و گاهی پیدا کردن آدم‌های گم‌شده در کوه و کمر، مهم‌ترین آن‌ها هستند، اما بیشتر این پهپادها به‌شدت آسیب‌پذیرند.
یعنی کوچک‌ترین برخوردِ آن‌ها به جایی یا سقوط ناخواسته تحت تاثیر باد، رسما به معنای پایان عمر آن‌هاست. این مشکل موجب شد تا دو فارغ‌التحصیل جوان دانشکده‌ی پلی‌تکنیک «لوزان» سوئیس، به فکر ساخت پهپادی موسوم به «Gimball» بیفتند. آن‌ها با مشاهده‌ی مشکلات به‌کارگیری پهپادها در زمان حادثه‌ی اتمی «فوکوشیما» -که موجب از دست رفتن پهپادهای کوچک در اثر برخورد به ضایعات شده بود- به این ایده‌ای رسیدند. ایده ‌ای كه در عمل ساده است،ملخ‌های پهپاد توسط قفسی ساخته‌شده از فیبر کربن محافظت می‌شود. قفس روی ریل‌های سه‌بعدی قرار می‌گیرد تا اگر پهپاد به مانعی برخورد کرد، شدت ضربه‌ را جذب کند و پایدار بماند.  احتمالا می‌توانیم تا آخر سال، شاهد نخستین نمونه از چنین پهپادی باشیم.

945_000.jpg
خیابان علم انتهایی ندارد..
درست زمانی که احساس می کنی نسبت به یک موضوع اشراف کامل داری ؛ با شنیدن یک مطلب جدید یا دیدن یک وجه دیگه از اون ، متوجه میشی که هنوز خیلی چیزا است که تو نمی دونی..
به نظر شما چطور میشه تو این مسیر بی انتها قدم گذاشت؟
چطور میشه یاد گرفت از این مسیر بی انتها لذت برد؟
وبلاگ خیابان علم راه اندازی شده تا ما با هم این مسیر رو طی کنیم و مطالب و تجربه های خودمون رو به اشتراک بذاریم.. به نظر من تو این مسیر فقط و فقط از طریق با هم بودن و از تجربه همدیگه استفاده کردن میشه این مسیر رو طی کرد...
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به elmstreet است. || طراح قالب avazak.ir