تبلیغات
elmstreet - خطر انسان

خطر انسان

سه شنبه 7 دی 1395
08:28 ب.ظ
shayan kashefi
در سال 1986 در طی حادثه ای در نیروگاه هسته ای شهر چرنوبیل در شوروی سابق _اوکراین فعلی_116 هزار نفر از مردم ساکن منطقه مجبور شدند این شهر و حومه آن را برای همیشه تخلیه کنند و از آن زمان این شهر کاملا متروکه شده است. حالا تیمی تحقیقاتی به تازگی شمار حیوانات این منطقه را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که نسل حیواناتی مثل گوزن شمالی، آهوی کوهی و گرگ به شدت در این منطقه افزایش یافته و حتی بیشتر از دوران قبل از حادثه هسته ای سال 1986 شده است. جیم اسمیت، کارشناس زمین و علوم محیطی دانشگاه پورتسموث انگلستان در این باره می گوید: حتی با وجود وقوع بدترین سانحه هسته ای جهان در این منطقه، وقتی انسان ها آن را ترک کردند، حیات وحش منطقه شکوفا شد.
این مطالعات نشان می دهد در حال حاضر، جمعیت گوزن ها و گرازهای وحشی در این منطقه چهار برابر دیگر مناطق اوکراین است. جمعیت گرگ ها هم هفت برابر مناطق عادی و غیرآلوده است. البته این موضوع با توجه به سطح بالای تشعشعات در منطقه کمی غیرعادی است. با این حال، تام هینتون، متخصص موسسه رادیواکتیو محیطی در فوکوشیمای ژاپن، می گوید: ما نمی گوییم تشعشعات برای حیوانات خوب است، فقط می گوییم انسان برای حیات وحش از تشعشع هم بدتر است!
این که جمعیت پستانداران منطقه حتی از دوران قبل از فاجعه ی اتمی هم فراتر رفته، نشان می دهد در نبود انسان حیوانات به سرعت خود را با شرایط محیطی وفق می دهند و جمعیت شان شکوفا می شود.

btiy_00.jpg

موضوع: عجایب،
خیابان علم انتهایی ندارد..
درست زمانی که احساس می کنی نسبت به یک موضوع اشراف کامل داری ؛ با شنیدن یک مطلب جدید یا دیدن یک وجه دیگه از اون ، متوجه میشی که هنوز خیلی چیزا است که تو نمی دونی..
به نظر شما چطور میشه تو این مسیر بی انتها قدم گذاشت؟
چطور میشه یاد گرفت از این مسیر بی انتها لذت برد؟
وبلاگ خیابان علم راه اندازی شده تا ما با هم این مسیر رو طی کنیم و مطالب و تجربه های خودمون رو به اشتراک بذاریم.. به نظر من تو این مسیر فقط و فقط از طریق با هم بودن و از تجربه همدیگه استفاده کردن میشه این مسیر رو طی کرد...
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به elmstreet است. || طراح قالب avazak.ir